23 Травня 2019

Твориться не лише руками, а й розумом, душею

Людина протягом свого життя може багато чому навчитись. Але найкраще, коли у ній запалений вогник творчості з самого дитинства. Тоді неспокійна душа шукатиме і шукатиме, поки не заходитиме для себе втіху і насолоду.
Здається, таке можна сказати якраз про Олену Борисівну Гульчук із села Ільківці Теофіпольського району.

У неї постійно чимало обов”язків – вона багато років є директором місцевого навчально-виховного комплексу, і звичайо ж вистачає у неї турбот як у жінки, господині. Але запитайте її, чи хоч одного дня вона обходилася без своїх улюблених занять,і ви отримаєте відповідь : ні, не обходилась. Не обходилась, бо душа її постійно прагне творчості.
А улюбленими для неї є заняття народними ремеслами.
– Багато років я займалась вишиванням, в’язанням,– розповіла Олена Борисівна.– Із великим задоволенням працювала з голкою. Можу сказати, що пройшла від простого до складного і задоволена своїми роботами. Похвалюсь. що вишитий мною весільний рушник демонструвався у Москві в музеї української творчості…
Примітна ознака усіх вишитих робіт Олени Борисівни полягає у надзвичайно гармонійному поєднанні кольорів. Вони мовби щось промовляють. А ще можна сказати – вони торкаються струн душі, бо в них вкладено душевні переживання, хвилювання, помисли.
– Правда, десь років з десять тому я захопилась створенням ляльок-мотанок,– сказала Олена Борисівна. – І це заняття майже повністю мною заполонило ще й тому, що я, по суті, не могла вишивати.
Ляльки-мотанки – особливе народне ремесло. Здавна ним займались українці і творили їх так, що кожна лялька відображала і особливості місцевості, і ще й – якийсь задум, напрямок майстрині.
Так і в Олени Борисівни. Вона розповіла, що приступаючи до виготовлення ляльки-мотанки, вона для себе умотивовує певну проблему, певний, можна сказати, зміст, що має втілити у ляльці-мотанці. Якщо на щастя – то це щось одне, для здоров”я – інше, в дорогу– теж своєрідне і т.д.
Гарним свідченням того, що ляльки-мотанки Олени Борисівни були особливими було зацікавлення ними багатьох людей, знайомих ї незнайомих.
– Коли я приїхала з ляльками-мотанками у Хмельницький на День Незалежнсоті, то змушена була продати усі. Спочатку я такого навіть не планувала, але не можна було відмовити людям, які прагнули придбати мої витвори.
А ще Олена Борисівна дуже майстерно навчилась створювати ікони із соломи. І це вже найновітніше захоплення майстрині. Як вона цього навчилися – це теж проста розповідь. Жінка каже, що просто після скількох років різних занять, наче само собою підійшла пора створити ікони. Це відповідало і уподобанянм, і внутрішньому світові майстрині.
Ретельно заготовлений і підготовлений природний матеріал, глибоке знання техніки, а найголовніше – готовність душі її створити ікони ,– все це разом і зумовлює гарний результат.
І хтозна, можливо. у майстрині попереду ще нові витвори…
І.Федоров.

Комментарій до статті "Твориться не лише руками, а й розумом, душею"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Представляємо майстра Академії «Народні ремесла»

Людмила Педосюк з смт Летичева

З дитинства любила малювати, а ще більше щось розмальовувати. Хтось запропонував розмалювати горщик, хтось кухонну дошку, хтось давнього глечика. Сподобалось. Вдосконалювала своє уміння, набувала досвіду. Розписане продавала, навіть у Києві. Там її помітила мистецтвознавець Марія Сенчило. З її допомогою зуміла піднятись на вищий рівень. Тепер її розписи можуть відображати різні настрої, характери людей і багато іншого. Людмила Педосюк знає про Самчиківський розпис і каже, що вона започатковує Летичівський розпис. Успіху, пані Людмило!

Календар

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

З усього світу

Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матеріалів remesla.com.ua для друкованих видань дозволяється лише з письмової згоди редакції сайту. Для інтернет-видань обов'язковим є гіперпосилання на remesla.com.ua, відкрите для пошукових систем. Посилання та гіперпосилання повинні міститися виключно в першому чи в другому абзаці текста. Редакція remesla.com.ua може не розділяти позицію авторів розділу "Блоги" і не несе відповідальності за матеріали авторів та читачів Цього розділу.
remesla.com.ua з 2018 - 2019