19 Січня 2021

Ще одна виставка талановитої вишивальниці

Нещодавно у приміщенні Хмельницької міської ради відбулось урочисте відкриття виставки робіт відомої вишивальниці Ніни Іванівни Гончарук з м.Хмельницького.

Мальовничі краєвиди подільського краю, різнокольорові квіти, ікони, храми, натюрморти, сюжети з «Кобзаря»… Усе це зображено на вишитих картинах заслуженого майстра народної творчості України, лауреата міської премії імені Богдана Хмельницького, обласної Шевченківської премії, хмельничанки Ніни Гончарук. В експозиції виставки представлено 40 творчих робіт майстрині, 5 з яких вишиті впродовж минулого та цього року. Знатну майстриню-вишивальницю цього дня вітали її колеги, численні друзі та поціновувачі цього виду мистецтва. Від міської влади з відкриттям чергової 79-ої персональної виставки авторку представлених робіт привітала керуюча справами виконавчого комітету Юлія Сабій.

Гончарук Ніна Іванівна народилася 11 січня 1949 року в селі Видошня Ярмолинецького району Хмельницької області. Закінчила Київське деревообробне училище та Вінницький торгово-економічний інститут. Усе життя працювала фінансистом.

     Вишиває майстриня з раннього дитинства. Володіє багатьма техніками. Оздоблювала одяг та речі домашнього вжитку. Вдосконалюючи свою майстерність, винайшла власну техніку дво-і-три шарову вишивку. При цьому, використовуючи різні шви: стебловий, петельний, гладь, «рококо», «французький вузлик», формує об’єм. Поєднуючи нитки різної структури, в основному застосовує: муліне, акрил і шовк. Таким чином зашиває полотно у декілька шарів. Працює майстриня ( як художник)  але, без ескізів, малює голкою.

      Ніна Іванівна є членом спілки митців народного та сучасного мистецтва м.Хмельницького «Рукотвори», член спілки Всеукраїнського громадсько-творчого об’єднання «Ексклюзив»        (м. Київ), є членом спілки художників України «Золота палітра» (м. Київ),

    Майстриня є активною учасницею проведення виставок у різних містах країни. Тільки у – Києві відбулося більше ніж 60 виставок: на Андріївському узвозі, у Всеукраїнському музеї ім. І.Гончара ,тричі проводила Фонді Культури, Казначействі України, Палаці «Україна», в Літературному музеї ім. Лесі  Українки  м. Києва, двічі проводила виставку в Інституті інтелектуальної власності по вул. Глазунова 1, в Українському Домі (від Асамблеї Ділових кіл), в Управлінні Київської Держадміністрації «Робота з жінками»,  Політехнічному інституті, в Резиденції Президента (по вул.. Грушевського 22), в Будинку Художника, Кафедральному соборі Києво-Печерської лаври, В  музеї   охорони пам*ток історії та культури по вулиці Лаврська 9 корпус 19 . Бібліотека «Дружби Народів» р-н Виноградар м Києва. В Музеї народної архітектури і побуту в селі Пирогове Київської області. Брала участь на велелюдних зібраннях і ярмарках: на «Співучому Полі», «Країні мрій» м. Київ, В Полтаві «Сорочинському ярмарку», в Івано-Франківську, Тернополі, Львові, Коломиї, у 2012 році представила Шевченкіану в музеї «Хата на Пріорці» м. Києва,  на Чернечій горі м. Канева.У 2016 року провела виставку у Білорусії на  святі «Івана-купала».   На висунення  державної премії ім. Т. Г. Шевченка було проведено 8  персональних  виставок в м. Києві З  25  жовтня 2017 по 6 квітня 2018р.

В доробку майстрині-художниці понад 235 різножанрових робіт. Вишила серію «Архітектурні пам’ятки Хмельницької області». Завершила цикл (105 робіт) «Шевченкіана у вишитих полотнах», що і демонструє і популяризує, творчість Кобзаря..

Нині у списку майстрині – 260 виставок, із них 79 персональних. Про Ніну Гончарук  та її вишиті картини зібрано понад 134 публікації в газетах та  журналах на сайтах інтернету, в 9 книгах-збірках Подільських майстрів, в обласному каталозі прикладного мистецтва майстрів Хмельничини. Вона випустила.свій каталог, та буклет Шевченкіани, розробила новий стиль «Українсько-Подільського весільного  рушника, брала участь в 50 теле-радіо програмах.Отримала патент  №45030  від 26.10.2009р на винахід авторської техніки « Живопис  голкою», виданий Міністерством осьвіти  і науки України Державного Департаменту інтелектуальної власності м. Києва.

Майстриня була відзначена 98 дипломами, похвальними грамотами, подяками, грошовими преміями. Її художні твори демонструвались під час творчого звіту Хмельниччини в Національному палаці «Україна», брала участь у вишиванні «Руника Національної Єдності». За художню роботу «У сяйві вічної краси, душа рідного міста», яка експонувалась під час святкування Дня Міста 2006 р, стала переможцем у номінації «Приз глядацьких симпатій», на день Рідного Міста 2007р. була дипломована за  ІІІ місцем в номінації «Місто». Ніна  Іванівна  стала лауреатом конкурсу авторської вишивки «Барви України» у Національному комплексі «Експоцентр України» у 2007р. В грудні 2008р. Українська Рада Миру відзначила майстриню-художницю Почесною Грамотою Лауреат конкурсу «Золота голка України», і ще у 2008 році перемогла у номінації «Жінка року». . До 20-річчя Незалежності України увійшла у збірку “Успішна жінка України» 2011р.-2013р.  У березні 2012р. їй присвоєно почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України». За допомогою облдержадміністрації і мерії міста у приміщені Хмельницького міського навчально-курсового комбінату  (Проскурівська 61) була відкрита постійно діюча Світлиця-Музей «Живопис голкою Ніни Гончарук» 14 вересня 2012  року.

   Вересні 2014 присуджена премія ім.Богдана Хмельницького. А в березні 2016р. стала лауреатом  обласної премії  імені Т.Г.Шевченка.  У 2017 мерія міста нагородила майстриню «стипендією народного майстра». В березні 2018 року  ввійшла в книгу «Національний Реєстр   РЕКОРДІВ України. В травні 2018 року Була нагороджена срібною медалю та дипломом  І-ступення Міжнародного проекту-конкурсу «Шевченко єднає народи» Мистецькі  роботи  Ніни Гончарук знаходяться в приватних колекціях багатьох країн світу. 

Комментарій до статті "Ще одна виставка талановитої вишивальниці"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Представляємо майстра Академії “Народні ремесла”

Марина Клипко, м.Старокостянтинів

Марина Клипко народилася і виросла у Старокостянтинові. З дитинства  була схильна до малювання, творчості взагалі. Вчилася у художній школі, Одеському художьому училищі, Кам’янець-Подільському педуніверситеті. Захоплювалась витинанками, ляльками-мотанками. Останніми роками дуже любить  розпис на склі,  кераміці.  Її витвори вражають своєю красою, барвами, відчутним творчим задумом. Марина прагне  використовувати народні мотиви, вкладає у  кожен свій витвір патріотичний зміст. Витвори майстрині користуються попитом, заінтересовують  людей.

 

Календар

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матеріалів remesla.com.ua для друкованих видань дозволяється лише з письмової згоди редакції сайту. Для інтернет-видань обов'язковим є гіперпосилання на remesla.com.ua, відкрите для пошукових систем. Посилання та гіперпосилання повинні міститися виключно в першому чи в другому абзаці текста. Редакція remesla.com.ua може не розділяти позицію авторів розділу "Блоги" і не несе відповідальності за матеріали авторів та читачів Цього розділу.
remesla.com.ua з 2018 - 2021