19 Січня 2021

Народне, старовинне

Не можна перестати зачаровуватись людьми, які займаються народними ремеслами. Бо ж їхнє захоплення, їхнє устремління без додаткових пояснень говорять про велику любов до народного, старовинного. Про розуміння краси і водночас простоти народних ремесел. Адже яке не візьми народне ремесло, воно має багатовікову історію.
Як ось ткацтво,котрим захопилась Наталія Михайлівна Година із села Коров’є Теофіпольського району.


Маючи з дитинства схильність до творчості, зокрема, малювання, вона вступила до Грицівського ВПУ-19, де навчалась образотворчому мистецтву. Але сталося так, що з цікавістю познайомилсь із ткацтвом у цьому ж навчальному закладі.
– Там був справжній ткацький верстат,– розповіла Наталія Михайлівна,– і коли майстриня сідала за нього, я не могла очей відірвати від її проворних рухів, самого процесу ткацтва. Ось тоді і зародилось бажання самій коли-небудь зайнятись ткацтвом.
І цей час настав. Правда, Галина Михайлівна, а вона досить швидко стала викладачем образотворчого мистецтва у Теофіпольській дитячій художній школі, справжнього ткацького верстата не могла дістати. Та врешті тепер мало хто користується таким верстатом. Нинішні ткачі використовують рами – більші чи менші.
– Я також вирішила скористатись рамкою,– розповіла Наталія Михайлівна.– Сама її виготовила, бо ж це нескладно. Далі встановлюєтсья основа, і вже по ній без човника,прямо пальцями, я заводила необхідні нитки. Раідсть, яку я відчувала під час процесу такого ткацтва, передати неможливо. Я кожної хвилини бачила, як додаютсья узори на основі, як вимальовується загальний вигляд картини…
Звичайно,багато часу для особисто заняття ткацтвом Наталія Михайлівна немає. Однак не упускає моменту, коли він настає, щоб знову взяти в руки рамку.
Важливо, що хист до малювання дозволяє Наталії Михайлівні самій створювати ескізи майбутніх картин. Вона ж і вдало підбирає кольори – прагне, щоб кожен її витвір був барвистим, говорив про те, що замислила майстриня. Правда, кожна робота займала чимало часу, проте, коли можна було сказати про готовий витвір, він подобався не лише їй самій, а і всім, хто бачив зроблене.
Картина за картиною – і вже про виткані роботи майстрині почали говорити. Її запрошували на виставки, сама охоче брала участь у конкурсах. Також погоджувалась на те, щоб влаштовувати майстер-класи.
– Часто думають,– сказала Наталія Михайлівна,– що, показуючи десь свої роботи, людина думає лише про свою славу, про популярність. Це не так. У людини, яка займається народним ремеслом, виникає природнє бажання навчити когось, допомогти комусь також опанувати народне ремесло. Ось тоді і множиться радість від досягнутого.
Якщо оглянути роботи Наталії Михайлівни, то серед них можна побачити чудові пейзажі, портрети, оригінальні орнаменти. Більшість з них зберігає у себе вдома, продавати вона не дуже охоча, хоча такі прохання від людей є.
Коли бачиш людину з її чудовими витворами, думаєш про те, що дорога до щастя, до приємності в житті легка. Бо можеш побачити,як на очах нитка за ниткою складається картина. Принаймні так хочеться думати. Власне, і сама майстриня каже те ж саме. Вона упевнена, що заняття ткацтвом не забирає в неї сил, а додає. Додає енергії життя, натхнення, відчуття краси у житті.
І.Федоров.

Комментарій до статті "Народне, старовинне"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Представляємо майстра Академії “Народні ремесла”

Марина Клипко, м.Старокостянтинів

Марина Клипко народилася і виросла у Старокостянтинові. З дитинства  була схильна до малювання, творчості взагалі. Вчилася у художній школі, Одеському художьому училищі, Кам’янець-Подільському педуніверситеті. Захоплювалась витинанками, ляльками-мотанками. Останніми роками дуже любить  розпис на склі,  кераміці.  Її витвори вражають своєю красою, барвами, відчутним творчим задумом. Марина прагне  використовувати народні мотиви, вкладає у  кожен свій витвір патріотичний зміст. Витвори майстрині користуються попитом, заінтересовують  людей.

 

Календар

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матеріалів remesla.com.ua для друкованих видань дозволяється лише з письмової згоди редакції сайту. Для інтернет-видань обов'язковим є гіперпосилання на remesla.com.ua, відкрите для пошукових систем. Посилання та гіперпосилання повинні міститися виключно в першому чи в другому абзаці текста. Редакція remesla.com.ua може не розділяти позицію авторів розділу "Блоги" і не несе відповідальності за матеріали авторів та читачів Цього розділу.
remesla.com.ua з 2018 - 2021