Чергове засідання за круглим столом з умільцями народних ремесел за проектом газети “Хмельниччина” “Народні ремесла”відбулося у м.Ізяславі. Цього разу у зацікавленій розмові взяли участь: Наталія Прокопчук – зберігач фондів Ізяславського краєзнавчого музею, Василь Ляшук – майстер з соломоплетіння, Микола Ткачук – художник, скульптор, Марія Бернацька – викладач ДШМ,Тетяна Арсенюк – інструктор РБК, Олена Жук – виклада ДШМ, Інна Прокопивнюк – головний спеціаліст сектору культури РДА, Ігор Костюк – директор районного Будинку культури, Інна Жерновая – провідний методист РБК .
Учасники засідання розповіли про свої захоплення певними видами народних ремесел, продемонстрували свої чудові витвори.
З цікавістю учасники засідання за круглим столом сприйняли інформацію про те, що в області створена і зареєстрована Головним територіальним управлінням юстиції громадська організація “Академія “Народні ремесла”. Її мета – вивчення досвіду народних ремесел, поширення інформації про нього, виявлення якомога більшої кількості умільців народних ремесел, популяризація їхніх доробків, підтримка їхньої творчості.
Академія “Народні ремесла” залучає у свої ряди всіх, незалежно від рівня майстерності умільців народних ремесел, а також прихильників, поціновувачів народних ремесел.
Важливо, що в Академії немає ніяких грошових внесків, як і якихось платних посад. Все здійснюється на добровільній основі. Немає в Академії і членів. Усі, хто виявляє бажання бути в Академії, стає майстром Академії “Народні ремесла”.
У кожному районі, де вже були проведені зустрічі з умільцями народних ремесел, десятки їх стали майстрами Академії. А щоб організованіше ця робота виконувалась, у кожному районі створюються територіальні відділення Академії, призначаються віце-президенти Академії.
Так було і в Ізяславі. Усі учасники засідання за круглим столом добровільно стали майстрами Академії, а керівником територіального відділення ГО, віце-президентом Академії “Народні ремесла” стала Олена Петрівна Жук.
Залишити відповідь